Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Aspark Owl që arrin 100 km/h për 1.9 sekonda

Auto  |  20.02.2018 Ora 10:16   
Një markë japoneze aludon se ka krijuar veturën e parë në botë e cila shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për më pak se 2 sekonda.

Aspark Owl në version elektrik u prezantua në panairin e veturave në Frankfurtit vitin e kaluar. Vetura ka 430 kuajfuqi, peshon 860 kilogramë dhe shpejtësinë nga 0 deri në 100 km/h e arri për 1.9 sekonda.
Aspark thotë se do të prodhojë vetëm 50 modele të tilla dhe klientët duhet të paguajnë më shumë se 3 milionë euro nëse e duan një “bishë” të tillë në garazhin e tyre.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Auto

Marketing