Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - WILL SMITH (VIDEO)

Muzikë  |  25.09.2019 Ora 11:12   
Sot feston ditëlindjen e 51-të, aktori dhe këngëtari amerikan, Will Smith.

Në fund të viteve 80-të, Smith arriti një famë modeste nën emrin “The Fresh Prince”. Përkundër aktrimit që cilësohet si njëri ndër aktorët më të suksesshëm të industrisë, Will ka qenë aktiv edhe në botën e muzikës duke lansuar këngë gjatë viteve, shkruan RadioPlus.

Në botën e muzikës, Smith ka shitur mbi 7 milionë kopje këngësh në të gjithë botën.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing