Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - YOUSSOU N'DOUR (VIDEO)

Muzikë  |  01.10.2019 Ora 11:55   
Sot ditëlindjen e 60-të shënon këngëtari, tekstshkruesi dhe kompozitori senegalez, Youssou N’Dour.

Në vitin 1994, N’Dour ka regjistruar vendin e tretë në Britani të Madhe me këngën 7 seconds, ku ka bashkëpunuar me Wyclef Jean, Paul Simon, Bruce Springsteen dhe Sting, shkruan RadioPlus.

Në vitin 2004, revista Rolling Stone e ka përshkruar atë si këngëtarin më të famshëm afrikan.


Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing