Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Travis Scott numër një me këngën “Highest In The Room” në Billboard Hot 100

Muzikë  |  15.10.2019 Ora 11:40   
Ka debutuar në numër një klasifikimin më të njohur amerikan Billboard Hot 100, Travis Scott me këngën “Highest In The Room”. Lansuar nga Cactus Jack, Grand Hustle dhe Epic Records më datën 4 tetor, ky është singli I dytë I Travis që debuton në vendin e parë në Billboardin Amerikan.

Kjo këngë ka bërë që Lizzo 31 vjec të zbres në vendin e dytë me këngën “Truth Hurts”, në këtë klasifikim ndërsa vendin e tretë e zënë dyshja Shawn Mendes dhe Camila Cabello me këngën e tyre “Senorita”.

Scott I cili po bën një pauzë nga jeta me Kylie Jenner me të cilën kanë një vajzë, edhe në dhjetor të vitit 2018 pati kryesuar hitet në Billboard me këngën “Sicko Mode”./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing