Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - TONY CAREY (VIDEO)

Muzikë  |  16.10.2019 Ora 11:12   
Sot ditëlindjen e 66-të e feston këngëtari, producenti dhe tekstshkruesi amerikan, Tony Carey.

Karrierën muzikore, Carey e filloi me grupin Blessings, për të kaluar më vonë të grupi Rainbow, shkruan RadioPlus.

Me bendin, Tony ishte prezent në dy ture botërore, dhe pastaj u shkëput duke vazhduar karrierën si solist.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing