Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Fiat Chrysler Automobile dhe iPhone Foxconn - bashkë në prodhimin e Veturave Elektrike

Auto  |  17.01.2020 Ora 11:15   
Fiat Chrysler Automobile dhe prindi i asemblerit iPhone Foxconn planifikojnë të krijojnë një ndërmarrje të përbashkët për prodhimin e makinave elektrike dhe zhvillimin e automjeteve të lidhura në internet.

FCA konfirmoi të Premten se ishte në bisedime me Hon Hai për krijimin e mundshëm të një ndërmarrje të përbashkët 50-50 për të zhvilluar dhe prodhuar automjete të plota elektrike të gjeneratës së re në Kinë dhe të angazhohej në biznesin IoV (Internet of Vehicles).

Fokusi fillestar do të jetë në tregun kinez, me eksportet që vijnë më vonë.

FCA tha se është në proces të nënshkrimit të një marrëveshje paraprake me Foxconn që synon arritjen e marrëveshjeve përfundimtare detyruese në muajt e ardhshëm.//RadioPlus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Auto

Marketing