Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bad Guy nga Billie Eillish, kënga më e suksesshme e vitit 2019 (Video)

Muzikë  |  11.03.2020 Ora 11:25   
Kënga “Bad Guy” nga Billie Eillish është emëruar kënga më e mirë globale e vitit 2019 nga industria e muzikës.

Singli, që ishte kënga e pestë e këngëtares dhe e albumit “When We All Fall Asleep, Where Do We Go”, u shndërrua në hit anembanë botës duke e bërë këngën më të dëgjuar, shkruan RadioPlus.

Në Youtube, kënga numëron plotë 810 milionë shikime.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing