Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Koronavirus : Kina fillon me hapjen e disa shkollave

Të Tjera  |  16.03.2020 Ora 16:01   
Në provincën Guizhou në jug-perëndim të Kinës, nxënësit po kthehen në shkolla.

Sipas televisionit China Central Television, studentët tashmë janë rikthyer në shkollat e tyre në këtë provincë, pas më shumë se një muaji pauzë, pas shfaqjes së ashpër të virusit korona.

Gjithashtu është bërë e ditur se studentët para hyrjes në shkollë po kontrollohen për temperaturë, ndwrsa në konvikte ata do flenë jo afër njëri tjetrit si dhe do të ketë ajrosje të mjaftueshme./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing