Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sonte “Global Awards”, performon Rita Ora (Foto)

Muzikë  |  01.03.2018 Ora 15:01   
Sonte në Londër do të mbahet do të mbahet ceremonia “Global Awards 2018” dhe tashmë janë bërë të ditur emrat e artistëve të nominuar, u bë e ditur se kush do ta udhëheqë ceremoninë dhe kush do të performojë. 

Vetëm një javë pas performancës shumë të përfolur në “Brit Awards”, Rita Ora dhe Liam Payne do të performojnë hitin e tyre “For You” edhe në “Global Awards”.

Artistë te tjerë që do të performojnë sonte në “Global Awards” janë Sam Smith, Kasabian, Andrea Bocelli dhe Martin Garrix. 

Roman Kemp, Rochelle Humes, Myleene Klass janë prezantuesit e këtij edicioni të “Global Awards”/

Ceremonia “Global Awards” mbahet në Londër duke filluar prej orës19:30 sipas orës britanike dhe transmetohet live në Capital TV, Heart TV ose online global.com/awards /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing