Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Arsenal v Sheffield United: Tifozët mund të lejohen në ndeshjen e 3 Tetorit në Emirates Stadium

Sport  |  02.09.2020 Ora 15:30   
Tifozët mund të lejohen të marrin pjesë në ndeshjen e parë të Arsenalit në Premier League kundër Sheffield United më 3 Tetor.

Topçinjtë shpresojnë se ata do të jenë në gjendje të kenë mbështetës brenda Emirates Stadium në një bazë të kapacitetit të reduktuar dhe në përputhje me udhëzimet e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar.

Fillimisht, vetëm mbajtësit e biletave të sezonit të artë dhe anëtarët e premium do të kenë përparësi të qasjes në bileta.

Futbolli është luajtur me dyer të mbyllura që nga kthimi i tij në qershor pas mbylljes së koronavirusit.

Të Shtunën, tifozët e futbollit u lejuan të hynin në një fushë të Premier League për herë të parë në pothuajse gjashtë muaj pasi 2.500 njerëz ndoqën miqësoren midis Brighton dhe Chelsea në Amex Stadium.

Kjo erdhi si pjesë e pilot skemës së fundit të qeverisë, me më shumë për t'u njoftuar në kohën e duhur.

Arsenal luan me West Ham United në 20 shtator në ndeshjen e tyre të parë në shtëpi të sezonit të ri, por do të luhet pa tifozë.

Klubi i Londrës veriore tha se ata shpresojnë "që të jenë në gjendje të rrisin kapacitetin në mënyrë të sigurt" gjatë fushatës 2020-21, e cila fillon në 12 shtator.

Distancimi social do të ishte në vend nëse mbështetësit do të merrnin pjesë në vizitën e Blade-s në Arsenal, ndërsa do të kishte gjithashtu masa të tjera, duke përfshirë futjen e protokolleve të reja të higjienës dhe rutinat e pastrimit intensiv.

Kushdo që merr pjesë në ndeshje gjithashtu do të duhet të pranojë një kod të sjelljes të hartuar në përputhje me udhëzimet e qeverisë./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing