Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ed Sheeran anulon koncertin në Gjermani për shkak të bombave britanike!

Muzikë  |  08.03.2018 Ora 10:36   
Këngëtarit të njohur britanik, Ed Sheeran i është dashur të anulojë koncertin e paraparë të mbahet në qytetin Esseni të Gjermanisë në kuadër të turneut të tij botëror "Divide", për shkak se mendohet se në këtë mund të ketë rreth 100 bomba britanike të pashpërthyera.

ED Sheeran ishte planifikuar të performonte në qytetin e vogël në perëndim të Gjermanisë, më 22 korrik, por organizatorët u informuan se 103 bomba të hedhura nga Britania përgjatë luftërave janë ende nën tokë dhe të pashpërthyera.

Pas anulimit të koncertit në Essen, koncerti u vendos të mbahet në Dusseldorf por edhe për këtë koncert mund të ketë polemika, për shkak se për të hapur vendin për skenën dhe vendqëndrimin e njerëzve janë prerë 100 pemë. Kjo mund të sjellë protesta nga “Tree Protection Group”. /radioplus/


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing