Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Reguilon: Bale më duket ndryshe, gjuha është gjithçka për të

Sport  |  04.11.2020 Ora 17:28   
"Bale më duket ndryshe", tha Reguilon për Cadena Ser. "Gjuha është gjithçka për të. Ai flet spanjisht mirë, nuk është keq, pak si unë në anglisht, por komunikimi, zakonet, do të thotë se ai është më i lumtur në Angli. Nuk kam ide nëse ai do të kthehet [në Real Madrid] .

"Ajo që më befasoi më shumë është në stërvitjen e Spurs-ave, ka gropa golfi. Unë pyeta për këtë dhe ata më thanë se ishin vendosur aty për të! Janë vrima të shkurtra, mbase 30 metra. Nuk mund ta besoja!"

Kur u pyet për atë që ai është duke punuar me Jose Mourinho, mbrojtësi ishte entuziast për kohën e shkurtër që ka kaluar me trajnerin portugez.

"E shkëlqyeshme! Më pëlqen ky lloj trajneri i kërkuar, intensiv," tha Reguilon. "Kur ne nuk bëjmë atë që ai dëshiron ai zemërohet, si çdo trajner, ai është vërtet afër lojtarëve".

Ndërkohë ai gjithashtu zbuloi një gjë që është shumë e ndryshme në Angli krahasuar me jetën në Spanjë, dhe çdo kthim të mundshëm në Real Madrid.

"Errësohet në orën pesë!" tregon Reguilon. "Është një ligë dhe stil tjetër, por unë i përshtatem mirë situatave të reja. Shkoj shumë mirë me shokët e mi të skuadrës. Djali [Heung-min] dhe [Pierre-Emile] Hojbjerg janë njerëz të mirë

"Madrid është shtëpia ime dhe ku jam rritur. Në të ardhmen, ti kurrë nuk e di por mundësia është atje. Unë nuk fola me shefin (Zidane), ishte më shumë me klubin. Unë e di se çfarë mendojnë ata për mua , Unë duhej të merrja një vendim. Koha do ta tregojë. Unë nuk kërkova shpjegime "./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing