Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Benzema gjen golin në kohën e duhur

Sport  |  04.11.2020 Ora 17:38   
Karim Benzema është kthyer përsëri në një seri shënimesh pasi ai shënoi golin e parë për ekipin e Zinedine Zidane të Real Madridit në ndeshjen e së martës në Ligën e Kampionëve kundër Interit.

Goli i gjysmës së parë të sulmuesit ishte e pesta e sezonit dhe e katërta në tre ndeshjet e tij të fundit për Los Blancos.

Ndryshe nga sezonet e mëparshme, Benzema nuk kishte qenë në gjendje të gjente rrjetën, derisa goli i tij në Borussia Park javën e kaluar filloi sezonin e tij aktual të shënimit.

Mungesa e golave ​​të Benzemës sinjalizoi këmbanat e alarmit brenda hierarkisë së Real Madridit pasi shqetësue ishte se asnjë sulmues tjetër nuk ishte rritur për të kontribuar në golat që francezi bën zakonisht.

Javë e shkëlqyeshme

Goli i tij ndaj Borussia Monchengladbach, dopieta e tij kundër Huesca dhe goli i mbrëmshëm kundër gjigantëve italianë do të thotë që sulmuesi tani ka shënuar katër gola në vetëm tetë ditë.

Kthimi i serisë së tij të golave ​​është i lidhur me kthimin e Eden Hazard, në atë që Belgu u ka dhënë kampionëve të Spanjës një kërcënim tjetër përpara.

Në 143 minuta që dyshja ka luajtur së bashku në fushë këtë sezon, Real Madrid ka shënuar shtatë gola, që është një gol çdo 20 minuta.

Për ta thënë këtë në perspektivë, pa Hazard Los Blancos kanë shënuar 13 herë në 760 minuta, mesatarisht një gol në 58 minuta./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing