Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ed Sheeran fitues i “iHeart Radio Music Awards” 2018 (Foto)

Muzikë  |  12.03.2018 Ora 9:30   
Mbrëmë në Los Angeles është mbajtur ceremonia e “iHeart Radio Music Awards” 2018, dhe fituesi i kësaj mbrëmje doli të jetë Ed Sheeran.

Këngëtari i njohur britanik, Ed Sheeran i cili fitoi katër çmime, “Song Of The Year” më hitin e madh “Shape Of You”, “Male Artist Of The Year”, “Pop Album Of The Year”, “Most Thumbed Up Song Of The Year” me “Shape Of You”, shkruan Radio Plus.

Në këtë cereomni performuan artistë të njohur si: Eminem, Cardi B, Bon Jovi, Maroon 5, Camila Cabello, Charlie Puth, N.E.R.D dhe në mesin e tyre edhe Ed Sheeran. /radioplus/




 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing