Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vdes reperi i njohur, Craig Mack

Muzikë  |  14.03.2018 Ora 10:11   
Reperi i njohur amerikan i viteve të 90-ta, Craig Mack i cili këndoi në vitet e 90-ta ka ndërruar jetë në moshën 46 vjeçare, pas një sulmi në zemër. Craig ndërroi jetë në një spital afër shtëpisë së tij në Karolinën e Jugut, shkruan Radio Plus.

Lajmin për vdekjen e krijuesit të hitit të madh "I'll Be Missing You është konfirmuar nga producenti i tij, Alvin Toney.
“Zoti e bekoftë mikun tim. Ai ishte njëri nga miqtë e mi më të mire. Ai ishte i përgatitur për vdekjen e tij dhe nuk kishte frikë”, është shprehur Alvin Toney.

Hitet e tij më të njohura janë “Flava in Ya Ear", "Get Down","Wooden Horse" etjerë. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing