Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Edhe Shakira shet të drejtën e këngëve të saj

Muzikë  |  14.01.2021 Ora 10:08   
Këngëtarja Shakira është bër artistja e fundit që shet të drejtën e muzikës së saj për një shumë prej miliona dollarësh. Të gjitha 145 këngët e saja, duke përfshirë këtu “Hips Don’t Lie”, “Whenever Wherever” , “She Wolf” etj janë në këtë marrëveshje.

Këto dhe të tjerat  këngë e kanë bërë Shakira-n, artisten femër më shitjet më të mëdha në muzikën latine të të gjitha kohërave, më gjithsejt 80 milion shitje në mbarë botën.

Marrëveshja u bë me Hipgnosis Song Fund, I cili gjithashtu së fundmi bleu muzikën e Blondie dhe Neil Young. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing