Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

RAVE është bashkuar me Micro Club për të krijuar një kanal krejt të ri të eksplorimit muzikor te artisteve Bulgar

Muzikë  |  24.02.2021 Ora 14:44   

RAVE Live Stream është transmetimi javor, i mundësuar nga Win Music Freedom ku shfaqin DJ-të më të mirë direkt nga Artiste lokal dhe ate me famë botërore.

DJ i parë Bullgar, i cili luajti në klubin legjendar Turnmills në Londër" Lindur në Shtator 1982, Vladislav Rashkov (aka Gnubass) filloi karrierën e tij në 1999.Në fillim zhanert që ai performonte ishte Funky & Tribal Techno, por tani ai preferon fuqishëm Electro & Minimal, Funky & Tech House.

Ai performoi me artistë si Tiesto, Sven Vath, Umek, Freemasons, David Vendetta, Jamie Lewis, Kevin Yost, Christian Smith, Serge Devant, Inigo Kennedy, Luke Slater, Ade Fenton, DJ Boss, Sandy Rivera, Simon Digby, Tony Thomas, Nic Fanciulli, Jerome Isma-Ae, Redhead, dhe më shumë. Paraqitjet e tij ndërkombëtare përfshijnë koncerte UK, Serbia, Spanja, Greqia, Rumania, Sllovenia, Kosova, Maqedonia etj.

Ai luajti dy herë në skenat e festivalit më të njohur të muzikës në Evropë - EXIT FestivalAi u bë mjaft popullor në Bullgari pas ngrohjes së tij të vendosur për Tiesto para 7000 njerëzve gjatë koncertit të tij në Sofje në Shtator 2008.Në fillim të vitit 2011 Vladislav Rashkov filloi shfaqjen e tij në radiostacionin më të mirë elektronik në Evropën Lindore - Alpha Radio. Shfaqja.Në 2012 Vladislav Rashkov krijoi labelin e tij të regjistrimit, të quajtur Selektive. Në të kaluarën ai ishte pjesë e ndërmarrjes promovuese më të mirë në Bullgari, e quajtur Sofia Music Enterprises.

Në 2007 dhe 2008 ai ishte duke marrë pjesë në organizimin e koncerteve të mëdha në Sofje me artistë si Tiesto, Kylie Minogue, Madonna dhe shumë më tepër.Vladislav Rashkov ka lidhje me shumicën e promovuesve kryesorë në Evropë. Lidhjet e tij nga e gjithë bota rezultuan me koncerte për kaq shumë artistë dhe grupe për herë të parë në Bullgari.

Në setet e tij mund të dëgjoni Chill, Deep, Progresive, Vocal, Etnike, Minimal, Techno, House, etj. Dj-ing deri më tani për më shumë se 13 vjet, Vladislav Rashkov është padyshim një artist, të cilin duhet ta dëgjoni të paktën një herë duke performuar e andaj Rave dhe Win Music Freedom Ks sjellin performancën e rradhës të Vladislav në shtëpit tuaja me një perfomancë drejtpërdrejt nga Bullgaria.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing