Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Merkel: Gjermanët e kanë për detyrë të vaksionohen!

Covid-19  |  12.11.2021 Ora 10:35   
Derisa Gjermania po përballet me një valë të re të të infektuarve, që ka cuar në rekord numrin e rasteve brenda 24 orëve, prej 50 mijë persona, kancelarja Merkel, ka thënë se gjermanëët e kanë për detyrë të vaksinohen, në mënyrë që ta shpëtojnë jetën e tyre dhe të të tjerëve.

Në një fjalim 30 minutësh me Kryeministrën e Zelandës së Re, Merkel tha se shkenca tashmë i ka dhënë zgjidhje këtij virusi dhe u takon palëve të tjera që të kryejnë detyrat e tyre dhe mbi të gjitha njerëzve që të vaksionohen.
“Ju mund të keni të drejtë të vaksionoheni apo jo, por gjithashtu keni edhe përgjegjësi në vendin ku jetoni, që të ndihmoni vetën tuaj dhe të tjerët”, ka thënë Merkel.

Me mbi 83 milionë banorë, Gjermania tashmë ka arritur të vaksionojë 2/3 e popullsisë së saj. 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Covid-19

Marketing