Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Box Office: “House of Gucci” grumbullon nga e marta 1,3 milion dollarë

Film  |  25.11.2021 Ora 8:12   
"Encanto" i Disney ka fituar 1.5 milion dollarë gjatë shfaqjes nëpër kinema të martën, ndërsa drama kriminale e mbushur me yje "House of Gucci" solli 1.3 milion dollarë disa ditë përpara festës së Falenderimeve.
 
“Encanto” pritet të kryesojë arkën dhe të gjenerojë 40 milionë dollarë gjatë periudhës pesëditore, një nisje më e heshtur për një ofertë festash të Disney-t sesa debutimet e mëparshme të Ditës së Falënderimeve nga Mouse House, si “Frozen II” në 2019 (123.7 milionë dollarë ), "Ralph Breaks the Internet" në 2018 (84.6 milionë dollarë) dhe "Coco" në 2017 (71 milionë dollarë).
 
Ndërkohë, përveç "House of Gucci" të MGM-së, një dramë kriminale në të cilën luajnë Lady Gaga, Adam Driver dhe Jared Leto, Sony po lanson një hyrje të re në ekskluzivitetin e saj të filmave horror me "Resident Evil: Welcome to Raccoon City".
 
Vazhdimi i "Resident Evil" grumbulloi 935,000 dollarë.
 
"House of Gucci" ka marrë kryesisht vlerësime pozitive , derisa Lady Gaga, ëhtë përfolur për një çmim të mundshëm Oscar.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing