Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

MESSI fiton TOPIN E ARTË të 7-tin me rradhë

Sport  |  29.11.2021 Ora 22:24   

 Lionel Messi ka fituar Topin e Artë të shtatë, duke bërë kështu histori, pasi mori çmimin prestigjioz individual në një ceremoni në Paris.

 34-vjeçari tani ka fituar Topin e Artë në 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 dhe 2021, që do të thotë se ai e ka thyer rekordin,  që i është dhënë lojtarit më të mirë në futbollin botëror, duke marrë më shumë çmime se çdo lojtar tjetër mashkull në historinë e saj, dy më shumë se Cristiano Ronaldo.

 Messi mundi Robert Lewandowski i cili përfundoi në vendin e dytë dhe mesfushorin e Chelseat Jorghino që u rendit i treti në votim.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing