Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Së shpejti dokumentari i ri i Nick Cave dhe Warren Ellis

Film  |  17.01.2022 Ora 10:45   

Nick Cave ka njoftuar për një dokumentar të ardhshëm të titulluar “This Much I Know to Be True” që përshkruan partneritetin e tij krijues me bashkëpunëtorin e vjetër Warren Ellis.  Filmi “kap marrëdhënien e jashtëzakonshme krijuese të Nick Cave dhe Warren Ellis ndërsa ata sjellin në jetë këngët nga albumet “Ghosteen” dhe “Carnage”, postoi Cave në llogarinë e tij zyrtare në Instagram në fillim të kësaj jave.  Filmi do të drejtohet nga Andrew Dominik, i cili gjithashtu drejtoi dokumentarin e vitit 2016 të Nick Cave, “One More Time with Feeling”.  

 Thuhet se “This Much I Know to Be True” u xhirua në Londër dhe Brighton në vitin 2021 dhe do të lansohet si një pjesë shoqëruese e “One More Time with Feeling”.  Dokumentari thuhet se do të shfaqë edhe një paraqitje nga Marianne Faithfull, siç thekson Deadline.

Përveç punës së tij në “One More Time with Feeling” dhe  “This Much I Know to Be True”, Dominik ka bashkëpunuar me Cave dhe Ellis edhe në “The Assassination Of Jesse James by the Coward Robert Ford” dhe filmin e ardhshëm biografik të Marilyn Monroe me titull “Blonde”.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing