Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Modelja e Playboy mbledh miliona dollarë për të blerë një ekip profesionist futbolli

Sport  |  04.08.2022 Ora 10:39   
Një modele e Playboy po përdor faqen e saj OnlyFans, për të grumbulluar fonde me shpresën për të blerë një ekip profesionist futbolli.

Daniella Chavez është e ngazëllyer për të blerë klubin e saj të dashur kilian O'Higgins F.C.

Sipas zëdhënësit, klubi është i bazuar në qytetin e modeles, Rancagua, i cili është në jug të Santiagos dhe është në ligën më të lartë të vendit.

Mediat pretendojnë se ekipi vjen me një çmim prej 20 milionë dollarësh.

Në mënyrë të pabesueshme, ajo ka arritur të fitojë 8 milionë dollarë në OnlyFans në vetëm disa javë, sipas llogarisë së saj në Twitter.

Për njerëzit që dyshojnë për të, ajo ka postuar pamje nga të ardhurat e saj nga OnlyFans dhe është një shumë e majme.

Ajo nuk po luan dhe duket sikur ka ambicie të mëdha për O'Higgins F.C. nëse ajo do të marrë çelësat e “kështjellës” një ditë.
Chavez i tha radiostacionit kilian ADN: "Unë besoj se me ekipin tim drejtues, ne mund t'i bëjmë gjërat më mirë, të kthehemi në Rancagua një ekip fitues, me aspirata.

"Jo duke luajtur vetëm për të marrë pjesë. Unë dua një ekip fitues që lufton për gjithçka."

Ajo e quan veten një tifoze prej kohësh të O'Higgins dhe dëshiron të ndihmojë në ngritjen e klubit në lartësi të reja.
Klubi u detyrua të lëshonte një deklaratë në lidhje me fushatën e mbledhjes së fondeve të Chavez-it, pasi dikush nga grupi që ka klubin në pronësi tha se nuk kishte plane të 'ulej për të biseduar me të'.

Klubi hodhi poshtë nocionin se ata do të ishin kundër dikujt 'bazuar në origjinën, racën ose statusin e tyre shoqëror'.
Chavez e pranoi deklaratën e tyre dhe tha se ajo tani është e fokusuar me lazer në mbledhjen e parave të nevojshme për të blerë klubin.

Ajo tha se sapo të ketë paratë, do të përpiqet të organizojë një takim me O'Higgins.
Vice raporton se Chavez tashmë ka investuar në një ekip të kategorisë së tretë më të ulët në të njëjtin qytet.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing