Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

PRISHTINA LIVE

oN air

Moderator

Perparim Namani

Profili

E Hëne  - E Premte

10:00 - 12:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Reperi Fredo Santana vdes në moshë 27 vjeçare

Muzikë  |  22.01.2018  |  46 Lexime
Fredo Santana
Fredo Santana

Reperi amerikan, Fredo Santana, ka ndërruar jetë në moshën 27 vjeçare.

Ylli i lindur në Chicago, emri i vërtetë i të cilit është Derrick Coleman, ka vdekur në shtëpinë e tij në lagjen Reseda në qarkun e Los Angelesit.

Santana ishte kushëri i reperit Chief Keef (emri i vërtetë i të cilit është Keith Cozart), më i njohur nga gjenerata e re e reperëve të Chicagos që kanë depërtuar së fundmi në skenën e atjeshme.

Gjyshja e Keef, Margaret Carter, ka thënë se Fredo kishte qenë i sëmurë, mirëpo nuk kishte folur me familjen për sëmundjen e tij.

Reperi dhe e dashura e tij në qershorin e kaluar ishin bërë prindër të një djali.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing