Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Chopin Piano Fest, edicioni i 14-të: Besa Luzha rrëfen sfidat dhe frymëzimet

Kulturë  |  03.04.2024 Ora 19:03   

Në një intervistë ekskluzive në Radio Plus, Besa Luzha ka ndarë me ne emocionet dhe sfidat e organizimeve të edicioneve të Chopin Piano Fest. Bashkëbiseduesja jonë, e njohur për guximin dhe pasionin në fushën e muzikës, ka ndriçuar udhëtimin e festivalit nga fillimet e Chopin Fest që është mbajt në qershor deri me tash në muajin Maj.

Fryderyk Francizek Chopin mbetet inspirimi kryesor për organizatorët dhe artistët e festës. Besa Luzha ka bërë thirrje të gjithë dashamirëve të muzikës që të bashkohen në këtë ngjarje të jashtëzakonshme, duke theksuar se hyrja është e lirë dhe mjafton vetëm të rezervosh vendin.

Në këtë edicion, pritet të ketë përmbajtje të shumta të frymëzuara nga vepra e madhe e Chopin, duke shënuar një festë të rrallë që do të mbetet në kujtesën e të pranishmëve për vite të gjata.

Chopin Piano Fest është një nga ngjarjet më prestigjioze të muzikës klasike, dhe me kontributin e artistëve të talentuar dhe organizatorëve të përkushtuar, ky edicion premton të jetë një sukses i madh.

Intervista e plotë:

 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Kulturë

Marketing