Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Pse Dylan Minnette e la aktrimin?

Film  |  29.05.2024 Ora 12:20   
Vetëm pak vite pasi mori rolin e tij në serialin kontrovers të Netflix – i cili u transmetua për herë të parë në 2017 – Minnette vendosi të bënte një pushim nga bota e filmit dhe televizionit dhe që atëherë 27-vjeçari ka folur për atë që do të duhej që ai të kthehet.

Minnette luajti si studenti e shkollës së mesme “Liberty Clay Jensen” në dramën amerikane për adoleshencë – i cili heton pse shoqja e tij e klasës Hannah i dha fund jetës së saj.

Seriali tronditi shikuesit globalisht me përshkrimet e tij grafike të subjekteve potencialisht nxitëse si përdhunimi dhe vetëvrasja.
U detyrua të shtonte paralajmërime para çdo episodi, madje edhe më vonë Netflix u vu nën presion për ta hequr shfaqjen nga platforma e tij krejtësisht.

Seriali luajti si roli kryesor i Minnette, megjithatë, është gjithashtu një nga më të fundit të tij, aktori që ka vazhduar të luajë në “Scream” dhe mini-serial “The Dropout”, por më pas ka vendosur të bëjë një pushim nga aktrimi.

Dhe në një intervistë me Zach Sang, Minnette zbuloi pse kishte ndryshuar mendim.

Në një klip të intervistës të postuar në YouTube, ai shpjegon : “Mendoj se [e kam bërë] për kaq shumë kohë, si një kohë vërtet të gjatë dhe kam pasur shumë fat që kam gjetur sukses në të.

“Isha në “13 Reasons Why” dhe ishte me të vërtetë popullor dhe padyshim arriti një kulm në atë që kisha pasur në aktrim deri më tani, por gjithashtu filloi të ndihej si një punë”.

Ndërsa Minnette thotë se aktrimi “gjithmonë” i dukej “argëtues” dhe “vërtet frymëzues”, kur filloi të ndihej si “vetëm një punë”, ai nuk mund të mos anonte drejt një pasioni tjetër.

“’Wallows’ (një grup rock Minnette është pjesë e tij) dhe muzika është si ky pasion që ne kemi pasur gjithmonë si grup, për të marrë me të vërtetë të gjithë rrugën, aq sa mundemi, ne jemi grup prej vërteti” thotë ai.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing