Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sum 41 shpall turnetë përfundimtare në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë

Muzikë  |  25.06.2024 Ora 9:25   
Sum 41 kanë shpallur datat në Mbretërinë e Bashkuar dhe evropiane për turneun e tyre të fundit ndonjëherë.

Krijuesit e hitit të “Fat Lip”,  të përbërë nga Deryck Whibley, Dave Baksh, Jason 'Cone' McCaslin, Tom Thacker dhe Frank Zummo, do të sjellin “Tour of the Setting Sum” në arena në tetor, ndërsa do të nisin rrugën për herën e fundit.

Në një deklaratë, Deryck tha: "Ne jemi vërtet të ngazëllyer për të shpallur shfaqje në MB dhe Evropë më vonë këtë vit.

“Kjo përbën një tjetër fazë të shfaqjeve tona të fundit dhe fansat tanë jashtë shtetit kanë qenë të jashtëzakonshëm për ne gjatë viteve, kështu që ne mezi presim të bëjmë shfaqjen më të mirë të jetës sonë dhe të dalim në një nivel të lartë.”

Shfaqja evropiane fillon më 21 tetor në Den Bosch, Holandë, me shfaqje të vendosura në Bruksel, Caen, Pragë, Paris, Budapest, Vjenë, Romë dhe më shumë, me data të tjera ende për t'u shpallur.

Shfaqja në Mbretërinë e Bashkuar fillon më 26 tetor në Leeds, e ndjekur nga Glasgow, Manchester, Nottingham dhe Londër përpara se turneu të përfundojë në Cardiff më 2 nëntor.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing