Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Të dyshuarit për vrasjen e Tupac Shakur-it i jepet lirim me kusht

Muzikë  |  25.06.2024 Ora 9:36   

I dyshuari për vrasjen e Tupac Shakur, Duane Keith 'Keefe D' Davis, ka këshilluar gjykatën se tani mund të lirojë me kusht.

Davis, i cili është i dyshuari kryesor në vrasjen e Tupac Shakur në 1996, i tha Gjykatës së Qarkut Clark në Nevada se tani mund të paguajë garancinë e tij prej 750,000 dollarësh (699,247 euro).

Dokumenti i garancisë me kusht u depozitua të enjten dhe u mor nga Billboard.

Besohet se Davis do të paraqitet në gjykatë më 25 qershor për të dëgjuar kushtet për lirimin e tij dhe për të konfirmuar se nga i ka marrë paratë.

61-vjeçari ka qenë në Qendrën e Paraburgimit të Qarkut Clark në Las Vegas që kur u arrestua në shtator. Atij fillimisht iu mohua lirimi me kusht kur u dërgua për herë të parë në paraburgim.

Davis është deklaruar i pafajshëm për vrasjen e Tupac. Gjyqi i tij do të mbahet në nëntor të këtij viti. Nëse shpallet fajtor, ai mund të dënohet me burg deri në fund të jetës së tij, por nuk do të dënohet me vdekje.

Thuhet se Davis i dha një armë dikujt në sediljen e pasme të një Cadillac përpara të shtënave nga makina në makinë në Las Vegas më 7 shtator 1996 që vrau reperin famëkeq.

Ai u arrestua vitin e kaluar pasi foli disa herë publikisht për natën e vrasjes.

Gangsteri është akuzuar për vrasje, përdorim të një arme vdekjeprurëse dhe qëllim për të promovuar, më tej ose ndihmuar një bandë kriminale.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing