Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

David Foster do të festojë ditëlindjen e 75-të me një koncert të mbushur me yje në Hollywood Bowl

Muzikë  |  25.06.2024 Ora 9:46   
David Foster do të festojë ditëlindjen e tij të ardhshme të 75-të me një koncert të mbushur me yje në Hollywood Bowl.

Producenti dhe kompozitori kanadez i filmave do të festojë ditëlindjen e tij me një ngjarje të quajtur “You're the Inspiration”, frymëzuar nga një këngë që ai shkroi bashkë për grupin rock Chicago.

Koncerti do të shfaqë shfaqje nga një mori artistësh duke përfshirë Michael Bublé, Kristin Chenoweth, Andrea Bocelli, Jennifer Hudson, Charlie Puth, Josh Groban, Kenny G dhe gruan e Davidit, Katharine McPhee.

16-herë fituesi i Grammy-t, i cili njihet më së shumti për prodhimin e hiteve si “The Power of Love” e Celine Dion dhe “You Raise Me Up” nga Groban, vazhdoi të vuri në dukje se ai është mirënjohës për artistët që kanë pranuar të performojnë në këtë ngjarje.

Ngjarja do të zhvillohet në Hollywood Bowl në Los Angeles më 3 nëntor, dy ditë pas ditëlindjes së tij.

Producenti diskografik zbuloi gjithashtu se ai dhe McPhee do të nisin një turne në SHBA më vonë këtë vit, ndërsa produksioni i tij skenik, Boop! Musical, do të hapet në Broadway vitin e ardhshëm.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing