Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ed Sheeran arrinë në Melbourne për performancën në funeralin e Michael Gudinski-t

Muzikë  |  22.03.2021 Ora 11:48   
Ed Sheeran ka arritur me një aeroplan privat në Melbourne të Australisë bashkë me gruan e tij Cherry dhe vajzën Lyra. Ed do të performojë në funeralin e shokut të tij shumë të mirë Michael Gudinski.

Kjo performancë do të mbahet më datën 24 mars, përderisa Gudinski ka ndëruar jetë papritur me datën 01 mars, në moshën 68 vjec. Michael Gudinski ishte themeluesi i Mushroom Records dhe Frontier Touring.

Ed dhe Micahel ndanin nje miqësi perfekte bashkë, ndërsa Micahel edhe pati promovuar në Australi turneun e Ed Sheeran para tri vitesh, ku arriti të shes më shumë se 1 milioin bileta. 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing