Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Beyoncé thyen një rekord në Box Office (por nuk i afrohet Taylor Swift)

Muzikë  |  04.12.2023 Ora 8:45   

Renaissance: A Film by Beyoncé po pushton arkat, edhe pse jo në nivelin e Taylor Swift.

Filmi, i cili dokumenton turneun botëror të Rilindjes së Beyonce-s, është shkruar, drejtuar dhe prodhuar gjithashtu nga vetë ylli. Turneu i stadiumit pa këngëtaren të performonte këngë klasike dhe këngë nga albumi i saj i ri Renaissance, duke përfshirë "Alien Superstar", "Run the World (Girls)" dhe "Drunk in Love".

Për Variety, publikimi i Renaissance: A Film by Beyoncé do të mbyllet të dielën me një fundjavë hapëse 3-ditore prej 21 milionë dollarësh në arkat e brendshme.

Ky është një rezultat mahnitës për fundjavën tipike të përgjumur pas Ditës së Falënderimeve ' Thanksgiving', duke u bërë titulli i parë që thyen shifrën prej 20 milionë dollarësh në të njëjtin kornizë që nga "The Last Samurai" i vitit 2003. Megjithatë, kjo bruto nuk është askund afër fundjavës hapëse të filmit koncert konkurrues të tetorit Taylor Swift: The Eras Tour, i cili debutoi me 92.8 milionë dollarë.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing