Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - POST MALONE (VIDEO)

Muzikë  |  04.07.2019 Ora 11:27   
Ditëlindjen e 24 sot feston reperi, producenti dhe tekstshkruesi amerikan Post Malone. Karrierën e ka filluar në vitin 2015 me këngën “White Iverson” që ka arritur të jetë në Top 20 të US Billboard Hot 100.

Gjatë këtyre viteve, Malone ka lansuar dy albume duke përfshirë hitet si “Rockstar” dhe “Psycho” duke u nominuar për “Albumin e vitit” në Grammy Award, shkruan RadioPlus.

Der tani, Post Malone regjistron mbi 60 milionë kopje këngësh të shitura duke fituar edhe çmime si American Music Aëard, Billboard Music Award dhe MTV Video Music Award.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing