Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - MICHAEL HUTCHENCE (VIDEO)

Muzikë  |  22.01.2020 Ora 11:33   
Me 22 janar të vitit 1960 ka lindur rokeri, tekstshkruesi dhe aktori Australian, Michael Hutchence.

Karrierën muzikorë ai e filloi me grupin INXS në vitin 1977, duke shitur rreth 60 milionë kopje këngësh. Me grupin, Hutchence ka fituar edhe Brit Awards për çmimin “Best International Artist”, shkruan RadioPlus.

Në vitin 2001, nga sukseset enorme që kanë pasur, grupi ka hyrë zyrtarisht në “ARIA Hall Of Fame”.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing