Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Zbulohet trajneri i ri i Kosovës

Sport  |  23.02.2018 Ora 11:37   
Që pas përfundimit të eleminatoreve për kampionatin botëror, Kosova ka mbetur pa trajner, ndërsa pritjës disa muajshe pritet ti vije fundi.
 
Siç mësojnë mediat kosovare, trajner i ri i Kosovës, do jetë Zvicërani, Bernard Challandes, 66 vjeçar, aktualisht skaut i skuadrës FC Basel.
 
Në të kaluaren Challandes ka qenë selektor i Zvicrrës U21, dhe kombëtarës së Armenisë, ndërsa ka udhëhequr edhe skuadra si Zurich, Thun, Sion e Xamax.
 
Zyrtarizimi i Challandes pritet të bëhet gjatë fillimit të muajit mars, kurse trajneri i ri, do udhëheq Kosovën në dy takimet miqësore të po atij muaji.

 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing