Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

NË RAVE LIVE SESSION: Algorithm me set veçanarisht për të gjithë adhuruesit e eventeve elektronike

Muzikë  |  07.04.2021 Ora 17:17   

Rave Live Session është transmetimi javor , i mundësuar nga Win Music Freedom, ku shfaqim DJ-të më të mirë lokal dhe Internacional.

ALGORITHM është një emër i njohur në skenën lokale undeground në Bullgari. 

Karrieten e filloi si  DJ Duo në 2011, dhe që nga sot, ai po performon në festivale të muzikës dhe koncertet e ngjarje të ndryshme botërore.

Me aspirata të gjera dhe të pasura muzikore, ALGORITHM nuk mund të inkuadrohen në një stil të caktuar muzikor. Tingulli i tij është

i thellë dhe melodik, duke kaluar nga house në techno  dhe back.

Një adhurues i vërtetë i vinyl records, ju shpesh mund ta shihni atë duke luajtur vetëm me vinyls.

Algorithm është një artist ndryshe nga të tjerët, i cili gjithashtu do performoj një set më ndryshe se që keni parë deri më tani.

Shijone këtë performancë këtë diel, nga ora 21:00 në platformë Rave, Win Music Freedom Ks dhe Radio Plus faqen zyrtare në Facebook.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing