Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Mbretëresha Elizabeth II u dërgon mesazh ekipit të femrave të Anglisë pasi fituan Euro 2022

Sport  |  01.08.2022 Ora 15:21   
Mbretëresha Elizabeth II u ka dërguar një mesazh ekipit të femrave të Anglisë pasi fituan kampionatin Euro 2022.
U kthyen zyrtarisht në shtëpi, pasi luaneshat mposhtën Gjermaninë 2-1 falë një goli në kohën shtesë.

Anglia ishte absolutisht e zhurmshme për rezultatin dhe ato kanë marrë një thirrje të madhe nga monarku britanik.
“Urimet e mia më të ngrohta dhe të familjes sime shkojnë për të gjithë ju për fitoren e Kampionatit Evropian të Futbollit për Femra”, ka shkruar Madhëria e Saj.

“Është një arritje e rëndësishme për të gjithë ekipin, përfshirë stafin tuaj mbështetës.

“Kampionati dhe performanca juaj në të, me të drejtë kanë fituar vlerësime.
“Sidoqoftë, suksesi juaj shkon përtej trofeut që e keni fituar me aq meritë.

“Të gjithë ju keni dhënë një shembull që do të jetë një frymëzim për vajzat dhe gratë sot dhe për brezat e ardhshëm.
“Shpresoj se do të jeni po aq krenare për ndikimin që keni pasur në sportin tuaj sa edhe për rezultatin sot”.

Të dyja skuadrat patën një sërë rastesh për të shënuar, ndërsa ndeshja ishte më afër fishkëllimës së fundit.

Por në minutën e 110-të, sulmuesja e Mançester Sitit, Chloe Kelly, gjeti rrjetën për të shënuar golin e saj të parë ndërkombëtar dhe golin  fitues të lojës.

Njerëzit tani po bëjnë thirrje që të ketë një ditë zyrtare pushimi për t'u dhënë të gjithëve në Angli mundësinë e duhur për të festuar.
Është sigurisht më e pakta që meritojnë luaneshat dhe do të lejojë që vendi të festojë fitoren ashtu siç duhet, me një festë të mirë dhe të duhur.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing